Some RP

O nás

Tady tato stránka je spíš pro zvědavce, kteří by si chtěli pročíst to, jak jsme se dokopali něco takového udělat, pokud si to právě ty, tak ti přeji příjemné čtení :)

Nápad

Hráli jsme jinde, nikdo z nás by si nemohl představit to, že časem budeme provozovat celý server sami. Potkali jsme se na nejmenovaném serveru, kde jsme začínali hrát, já jsem měl mafii s pár klukama a hrálo se nám dobře, jenže tomu furt něco chybělo, chtěli jsme být oficiální frakce, chtěli jsme aby jsme měli na discordu roomku nebo aspoň aby nás bral někdo vážně... Mezi RP akcí jsme psali na discord vedení, vytvořili jsme i návrh na frakci s obrázky s rozpracovaným plánem, jak by vše vypadalo... A nic.

Přiznám se po pár týdnech hraní mě to opravdu přestalo bavit a ono to přestalo bavit více lidí, někteří odešli jinam ale nebylo moc kam, ten server měl nejlepší komunitu a to hlavně, proto že ti lidi tam používali roleplay, jako roleplay. Hledal jsem jiný server, dokonce jsem ho i našel a hrál na něm asi tak 5 dní, dostal jsem frakci ale po chvíli jsem zjistil, že to všichni stejně hrajou jako GTA Online což mi zhnusilo celou hru a tak sem si řekl, proč to nezkusit už před tím jsem měl být developer u jiného serveru, jenže majitel nebyl schopný mi dát nějaké práva pro to abych i něco udělal a on sám sice nastavoval věci pořádně ale měl moc práce jiné a tím pádem neměl čas na to aby mohl server dodělat.

Tak jsem si řekl vyzkouším si to sám, jen tak pro radost abych věděl, co to obnáší nastavovat a psát přímo pluginy pro FiveM nepochopte mě špatně, programování mě baví ale když jsem viděl FiveM dokumentaci zhrozil jsem se, jako nikdy... Před tím jsme totiž měli dělat projekt taktéž RP ale v RageMP, které má mnohem lepší dokumentaci a je i o něco lepší dle mého názoru, ale to zase zabíhám někam kam nechci... Tak jsem si vytvořil server, postahoval ESX resources a začalo to...

Zpracování

Víte ono to není tak lehké dělat server z tolika malých kousků hlavně, když každý z nich je nějak upravený a taktéž první dva dny jsme to měl rozbité na ámen, už jsem myslel že s tím skončím a prostě to dělat nebudu ale potom přišel Kachňour, který taky trošku pohořel ale dodal mi sílu to zkusit znovu v sobotu jsem nad tím ztrávil 14 hodin v kuse končil jsem ve 4 ráno s tím, že server byl z velké části nastaven... Ono mi to asi nebudete věřit ale v pátek jsem byl na pivku mno a ono po tom pivku jde všechno líp, že?

Kachňour odcestoval na chvíli a my se pustili do díla tedy my myslím mně - časem se přidal M4ry, který nám udělal nádherný discord - díky! a já viděl tu vidinu toho, že by to mohlo dopadnout dobře protože jsem na to už nebyl sám... Přišel Vašek ten mi poslal věci, na které jsem zapomněl a pomohl mi s překladem a zbytek asi už znáte - vše se nám povedlo a pokud si toto čteš tak se nám povedlo i zaujmout dobrý lidi :)

Díky!